Tüketici Köşesi Tüketici Köşesi: Zayıflama ve sigarayı bıraktırma ürünlerine yanıltıcı ve aldatıcı reklam nedeniyle ceza verildi

29 Kasım 2012 Perşembe

Zayıflama ve sigarayı bıraktırma ürünlerine yanıltıcı ve aldatıcı reklam nedeniyle ceza verildi


ZAYIFLAMA İLAÇLARINA CEZA YAĞDI!

Reklam Kurulu, ''zayıflama'' ve ''sigarayı bıraktırma'' ürünlerine yanıltıcı ve aldatıcı reklam nedeniyle binlerce liralık ceza verdi.

Sağlık Bakanlığı'nın yakın takibe aldığı zayıflama ilaçları, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu'nun da denetimine takıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu, A Kalite Pazarlama-İsmail Çetin tarafından satışı yapılan ''Clavis'' markalı ürünlere (Panax, Reishi, E1, K1, Romaflex, Varitex, Romadur, Glabra, D1, K3, Cemre Ab-ı Hayat, K5, Bioforza) ilişkin broşürde yer alan reklam ve tanıtımlarla ilgili şikayeti de karara bağladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu, ''Himalaya Tuzu'' ile ilgili bazı internet reklamları üzerinde yaptığı incelemede tüketicilerin yanıltıldığına karar verdi.

Kurul, ''Antakya Dağ Biberi'' isimli ürünle ilgili de reklam veren Korpa Medikal İlaç Gıda Sanayi ve Ticaret Şirketine 81 bin 554 lira para cezası uyguladı ve söz konusu reklamların kaldırılmasına karar verdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Ücretsiz firma rehberi